301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Kasım 2020 - Salı 19:09
 
Torununa Oyuncak Almaya Gitmişti!
Malatya’dan İzmir’e torununu görmeye giden 71 yaşındaki Ali Fatin Ülger,oyuncak almaya gittiği marketler zincirinde depreme yakalandı.
GÜNDEM Haberi
Torununa Oyuncak Almaya Gitmişti!

30 Ekim Cuma günü Ege Denizinde gerçekleşen, AFAD verilerine göre 6.6 şiddetindeki depremden en çok etkilenen illerimizin başında İzmir geldi.

Kurtarma çalışmalarının 17 binada devam ettiği İzmir’de depremde vefat edenlerin sayısı 109’a ulaşırken yaralı olarak kurtulan 1027 kişiden 138’nin tedavisi sürüyor.

Depremde yıkılan 8 katlı ‘’Yılmaz Erbek’’ apartmanının enkazından ise dün gece yarısı saatlerinde Malatya Tecde nüfüsuna kayıtlı Emekli Ali Fatin Ülger’in cansız bedenine ulaşıldı.

Altı çocuk babası Ali Fetin Ülger,bir müddet önce Malatya’dan, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesinde görev yapan kızı Prof.Dr.Zülal Ülger Tutar’ın çocuğunu görmeye İzmir iline gitti.

Burada torunu ile hasret gideren Ali Fatin Ülger(71),torununa oyuncak almak için ikamet ettikleri yere en yakın olan mağazalar zincirine girdi. Burada depreme yakalanan Ülger,8 katlı binanın 2 katının çökmesi ile enkaz altında kaldı.

Dört günlük arama-kurtarma çalışmalarından sonra pazartesi gecesi Ali Fatin Ülger’in cansız bedenine ulaşıldı.

6 çocuk yetiştiren, çocuklarından 3’ü mühendis,3’ü doktor olan ve çevresinde çok sevilen bir insan olan Ali Fatin Ülger’in naşı Malatya’ya getirilerek,4 Kasım Çarşamba günü öğle namazına müteakip defnedilecek.

Kaynak: (MHV) - Malatya Haber Vakti Editör: Murat Ali Tutar
Etiketler: Torununa, Oyuncak, Almaya, Gitmişti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60