301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Eylül 2018 - Salı 14:22
 
“Sağlıkta Üniversitemiz Türkiye’nin Gözbebeği”
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, tercih yapacak olan öğrenciler için Turgut Özal Tıp Merkezi ve Araştırma Hastanesiyle birlikte Karaciğer Nakli Hastanesi ve şu anda inşaatı devam eden Onkoloji Hastanesinin yanı sıra Hemşirelik, Sağlık Bilimleri, Diş Hekimliği Fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun aynı bölgede yer almasını İNÜHABER’e değerlendirdi.
SAĞLIK Haberi
“Sağlıkta Üniversitemiz Türkiye’nin Gözbebeği”

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay,  tercih yapacak olan öğrenciler için Turgut Özal Tıp Merkezi ve Araştırma Hastanesiyle birlikte Karaciğer Nakli Hastanesi ve şu anda inşaatı devam eden Onkoloji Hastanesinin yanı sıra Hemşirelik, Sağlık Bilimleri, Diş Hekimliği Fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun aynı bölgede yer almasını İNÜHABER’e değerlendirdi.

 

Üniversite tercihlerinin yapıldığı süreçte İNÜHABER’e konuşan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay “Sağlıkta üniversitemiz Türkiye’nin gözbebeği.” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

 

“Başta Tıp Fakültemiz olmak üzere Diş hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz Türkiye’nin en iyi okulları. Öğretim üyesi kadromuz Türkiye’nin en iyi öğretim üyesi kadrosunu oluşturuyor. Hastanelerimiz bu okulların uygulama alanları hem toplumumuza çok büyük hizmet veriyor hem de buradaki öğrencilerimiz bu hastanelerimizde eğitim, öğretim, uygulama staj, intörlük yapıyorlar. Onun için bizim okullarımız Türkiye’de bu alanları tercih edecek öğrencilerimiz için en iyi okullar.”

 

“Karaciğer Nakli Hastanesi Avrupa’da 1’inci Dünyada 2’nci Sırada”

 

Tıp Fakültesi tercih edecek olan öğrencilere İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih etmelerini öneren Rektör Kızılay şunları söyledi:

 

“Bir numaralı tercihlerini İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi yapmalarını öneriyorum. Niçin bunu öneriyorum? Turgut Özal Tıp Merkezi Türkiye’nin gözbebeği. Yani bu hastane Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir hastane. Turgut Özal Tıp Merkezinin Karaciğer Nakli Bölümü, Karaciğer Nakli Hastanesi Türkiye ve Avrupa’nın birincisi, dünyada ikinci sırada. Her yıl 250’nin üzerinde karaciğer nakli yapılıyor. Şimdi dünyanın farklı yelerlerinden uluslararası üne sahip hocaları buraya getirdik. Burada bizim misafir öğretim üyesi olarak çalışıyorlar. Diğer tıp alanlarında bizim hastalarımızın yarısı, yarısına yakını Malatya dışından geliyor. Her alanda gerek Malatya dışında gerek yurtdışında gelen hastalara hizmet veren bir hastanemiz var. Karaciğer nakli ile zirvedeyiz.

 

Tıbbın her alanında ön planda olduklarının altını çizen Rektör Kızılay şöyle devam etti:

 

“Tıbbın her alanında çok ön plandayız, çok ön sıralarda birinci, ikinci, üçüncü sıralardayız. Hastanemizin cerrahisinde, dahiliye bilimlerinde yapılan ameliyatlardan da çok ileri noktalardayız. Dolayısıyla böyle bir hastanede eğitim almak, böyle bir hastanede uygulama yapmak her tıp öğrencisinin, dış hekimliği öğrencisinin, eczacılık, hemşirelik, sağlık bilimleri öğrencisinin hayali. Tam bu hayalini gerçekleştirebileceği üniversiteye hastaneye sahip bir büyük kompleksimiz, merkezimiz mevcut.”

 

İnşaatı devam eden Onkoloji Hastanesiyle ilgili konuşan Rektör Kızılay sözlerine şu ifadeleri ekledi:

 

“Yeni dönemde Onkoloji hastanemiz, kanser hastanemizi ekliyoruz. Şuanda kanser hastanesinin inşaatı hızla devam ediyor. Bir yıl, bir buçuk yıl içerisinde kanser hastanemiz hizmete açılacak. Hizmete açıldığında Türkiye’nin en iyi kanser merkezi olacak. Malatya’yı üniversitemizi Türkiye’nin en iyi merkezi bir numaralı merkezi yapmak, hedefimiz hayalimizdi. Bazı alanlarda Türkiye’nin değil Avrupa’nın en iyi merkezi olduk. Karaciğer naklinde, diğer alanlarda da Türkiye’nin en iyi merkezlerinden biri olduk. Ama bunla yetinmiyoruz daha da ileri gitmek için her gün yoğun bir çalışma içerisindeyiz.”

 

“Hastanemizin Dünyanın Gözbebeği Olması Çok Önemli”

 

Karaciğer Nakli Hastanesine sahip olmanın üniversite açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Rektör Kızılay şunları söyledi:

 

“Hastanemizin, dünyanın gözbebeği, Türkiye’nin gözbebeği, Avrupa’nın gözbebeği olması karaciğer naklinde bu çok önemli. Bizim karaciğer nakli enstitümüz de dünyada tektir. Bu bizim o alandaki yetkinliğimizi gücümüzü, kapasitemizi gösteriyor. Bu yıl niyetimiz aslında oradan aynı anda dört karaciğer naklini yaparak rekor Guinness Rekorlar Kitabına girmek. Üç karaciğer naklini aynı anda yapıp sempozyum düzenledik. Ama dört nakille Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi planlıyoruz, hedefliyoruz. Çünkü dünyada bir ses getirsin istiyoruz. Öğrencilerimiz için tabi böyle büyük, önemli, güçlü bir merkezin olması, karaciğer hastanesinin, onkoloji hastanesinin geliyor olması önemli. Ben tıbba yeni başlasam Malatya’yı tercih edip burada okumak isterdim. Onun için tıp yazacak olan öğrenciler, hemşirelik yazacak olan öğrenciler, diş hekimliği yazacak olan öğrenciler için benim önerim birinci tercihlerini İnönü Üniversitesini yazmaları. Buraya geldikleri zaman buradan mutlu olurlar, memnun olurlar, çok iyi yetişirler Türkiye’ye ve dünyaya kendi alanlarında en iyi yetişmiş doktor olarak hizmet verirler.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Sağlıkta, Üniversitemiz, Türkiye’nin, Gözbebeği”,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60