301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 17:36
 
Parçikan'a Su Vermeyeceğiz!
“Canımızı veririz, suyumuzu vermeyiz. DSİ 9. Bölge Müdürlüğünün Boztepe Barajından Parçikan Yazısına su verilmesi kararına HAYIR…
GÜNDEM Haberi
Parçikan'a Su Vermeyeceğiz!

Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılınç,Yazıhan Ziraat Odası binasına,afiş asması ya da asılmasına izin vermesi ve bu afişi sosyal medyada paylaşması ile gündeme geldi.

Edinilen bilgiye göre, Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğü, Yazıhan – Arguvan sınırına kadar taşınan Boztepe Recai Kutan Barajı suyunun Arguvan’a bağlı Parçikan’ın bazı bölgelerindeki arazileri için de kullanılması yönünde karar aldı.

Bu karar üzerine Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılınç’ın, Boztepe Recai Kutan Barajı’ndan Arguvan’a bağlı Parçikan Mahallesi arazilerine su verilmesine karşı bir imza kampanyası başlattığı öğrenildi.

Yazıhan Ziraat Odası Başkanlığı görevini de yürüten Yunus Kılınç’ın, bu amaçla, Yazıhan Ziraat Odası binasına, “Canımızı Veririz, Suyumuzu Vermeyiz” şeklindeki sloganın yer aldığı büyük bir afiş astırdığı ve Yazıhan halkını, Parçikan’a su verilmesini engellemek amacıyla imza kampanyasına çağırdığı görüldü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Parçikan'a, Su, Vermeyeceğiz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60