301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 18:03
 
Onkoloji Hastanesi’nin Açılışı Yapıldı
Toplu açılış töreni nedeniyle Malatya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık üç aydır hastalara hizmet veren İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Onkoloji Hastanesi’ni düzenlenen törenle açtı.
GÜNDEM Haberi
Onkoloji Hastanesi’nin Açılışı Yapıldı


“Onkoloji Hastanesi Tüm Malatya’ya ve Milletimize Hayırlı Uğurlu Olsun.” 


Çevrimiçi olarak video-konferans aracılığıyla Onkoloji Hastanesi’ne bağlanan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, açılış sırasında “Şahsım ve milletim adına siz ve ekibinizi tebrik ediyorum. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Onkoloji Hastanesi’nin tüm Malatya’ya ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Onkolojide de, Türkiye'de En Ön Sırada Yer Almayı Hedefliyoruz”


Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay açılış sırasında şu ifadeleri kullandı: “31.590 metrekare kapalı alanı, 217 yatak kapasitesi ile hizmete açıldı. Şu anda 128 hastamız hastanemizde yatmakta. Bugün de sizin açılışını yapmanızla beraber, kalan yataklarımızla da hastalarımıza şifa sunmaya devam edeceğiz. 217 yatak, medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, kök hücre kemik iliği nakli, hematoloji ve 16 yoğun bakımdan oluşmakta. Ayrıca 84 kemoterapi odası ayaktan hizmet vermekte. Hastanemizin ayrıca radyoaktif madde ile kanser tedavisi merkezi hazır. İnşallah donanımını da tamamlayacağız. Yine ülkemizde üç merkezde olan mezenkimal kök hücreyi de burada üreteceğiz. 40 kök hücre kemik iliği odası ile, Türkiye'nin en büyük ilik nakli merkezini bugün hizmete kazandırmış olacağız. Hastanemiz karaciğer naklinde Türkiye ve Avrupa'nın birincisi dünyada ikinci sırada. İnşallah Onkolojide de, Türkiye'de en ön sırada yer almayı hedefliyoruz. Sizlerin desteği devam ettiği müddetçe hastalarımıza şifa dağıtmaya devam edeceğiz. 2003—2020 yılları arasında zatı alinizin Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı döneminde üniversitemizde 750 milyon TL yatırım yapılmış durumda. Şükranlarımızı sunuyoruz.”
Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi bünyesinde hizmete giren ve resmi açılışı gerçekleşen Onkoloji Hastanesi’nin Malatya’ya, bölgeye ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dilediğini belirterek başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere yapımında desteği ve katkısı bulunan herkese çok teşekkür ettiğini dile getirdi.

Tören, Malatya’daki toplu açılışların gerçekleşmesinin ardından son buldu.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Onkoloji, Hastanesi’nin, Açılışı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60