301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 18:42
 
Mehmetçik Çocukları Unutmadı
Mehmetçiklerimiz Barış Pınarı Bölgesindeki Okulu Hem Onardı Hem De Bahçesine Fidan Dikti.
YAŞAM Haberi
Mehmetçik Çocukları Unutmadı

Kahraman Mehmetçik, Suriyeli kardeşlerimizin huzur ve güvenliği ile hudutlarımızın emniyeti için Suriye’nin kuzeyinde kahramanca ve fedakarca görev yapmaya devam ediyor. Terör örgütü PKK/YPG’yi Barış Pınarı bölgesinden temizleyerek halkın huzur ve güveni için çalışan Komandolarımız, bir yandan da Barış Pınarı bölgesinin çevre güzelliği için ağaçlandırma faaliyetleri de gerçekleştiriyor. 

Bölgede görev yapan 7’inci Komando Tugay Komutanlığımız başta olmak üzere Tel Abyad Belediyesi yetkilileri, Khirbat Ar Ruzz Okulu öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımıyla Tel Abyad şehir merkezindeki Khirbat Ar Ruzz Okulu’nda 740 adet fidan dikildi. Fidan dikiminin yanı sıra AFAD ve Kızılay ekipleri de Khirbat Ar Ruzz okulu öğrencilerine meyve suyu, gofret, bisküvi ve eğitici oyuncaklar dağıttı. 

Ayrıca, 5'inci Komando Tabur Komutanlığımız tarafından da Khirbat Ar Ruzz Okulunun ilkokul ve ortaokul bölümlerindeki kullanılamaz durumdaki tuvaletler de tamir edilerek öğrencilerin kullanımına hazır hale getirildi. Diğer yandan okul içerisinde bulunan alan da futbol sahası olarak düzenlenerek futbol toplarıyla birlikte çocuklara teslim edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mehmetçik, Çocukları, Unutmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60