301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 20:23
 
Malatyalı Kaymakam Gönüllerde Taht Kuruyor
Siirt Şirvan Kaymakamı Recep Hasar Kısa Zamanda Gönülleri Fethetti.
YAŞAM Haberi
Malatyalı Kaymakam Gönüllerde Taht Kuruyor

Dağ,Taş Demeden Geziyor Yöre Halkının Derdi İle Dertleniyor


Temmuz ayında yayınlanan kaymakamlar kararnamesi ile Siirt İli Şirvan İlçesine atanan Malatya Pütürgeli Kaymakam Recep Hasar kısa zamanda bölge halkının sevgisini kazandı.


Dört dönemdir Ak Parti'nin Belediyeyi kazandığı 22 Bin nüfuslu ilçede Belediye Başkanı Necat Cellek ile uyum içinde çalışan Kaymakam Hasar,en sarp mezralara kadar gidip vatandaşın derdi ile dertleniyor.


İlçenin su,yol,sosyal tesis gibi insani ihtiyaçlarını karşılamak için Ankara'da temaslarda bulunan Kaymakam Hasar sorunları çözmek için adeta kapı kapı geziyor.


Ulaşılabilir olması,örnek aile yaşantısı,çalışma azmi ile birçok yöneticiye örnek olan Genç Kaymakam Recep Hasar memleketi Malatya ve hemşerileri ile de bağlarını koparmıyor.


Kaymakam Recep Hasar Kimdir?


   ŞİRVAN KAYMAKAMI SAYIN RECEP HASAR  ,Malatya'nın Pütürge İlçesinde doğdu. İlköğretimini Pütürge Dumlupınar İlköğretim Okulunda, lise öğrenimini ise Pütürge Lisesi'nde tamamladı. 2008 yılında girdiği Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden 2012 yılında  mezun Olarak Üniversite eğitimini tamamladı. 2015 Yılında Bilecik Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti. Sırasıyla Balıkesir/Bandırma ve Sakarya/Hendek'te Kaymakam Refikliğini, İstanbulda teftiş stajını yapıp, Ordu/Aybastı'da Kaymakam Vekili olarak görevlendirildi. Stajı içinde İngiltere'ye giderek İngiliz Devlet yapısı, Kültürü ve Dili üzerinde eğitim aldı. Kaymakamlık Kursunu başarı ile bitirerek 2017-2018 Bartın/Ulus Kaymakamlığı ve 2018-2020 Afyonkayahisar/Kızılören Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.  14.07.2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Siirt/ Şirvan Kaymakamlığına atandı.
 
        Ulus Kaymakamlığı dönemindeki çalışmalarından dolayı Bartın Valisi Sn. Nusret DİRİM'den Başarı Belgesi , 24.01.2020 tarihinde meydena gelen Sivrice-Doğanyol depreminde Malatya  Valiliği emrine geçici görevle AFAD yardımlarından sorumlu Vali Yardımcısı olarak görevlendirilmiş ve buradaki çalışmalarından dolayı İçişleri Bakanı Sn. Süleyman SOYLU ile Malatya Valisi Sn. Aydın BARUŞ'tan birer Başarı Belgesi ,Kızılören Kaymakamlığı dönemindeki çalışmalarından dolayı Afyonkayahisar Valisi Sn. Mustafa TUTULMAZ'dan Başarı ve Üstün Başarı Belgeleri almıştır.
03.08.2020 tarihinde İlçemizdeki görevine başlayan Sn. HASAR  , evli olup bir çocuk babasıdır. 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatyalı, Kaymakam, Gönüllerde, Taht, Kuruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60