301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 14:16
 
Malatyalı Bürokrat Yok Dedi Disipline Sevkedildi!
Malatya'da yerel bir haber sitesine demeç veren Ak Parti Meclis Üyesi Murat Alabaş parti disiplin kuruluna sevk edildi.
YAŞAM Haberi
Malatyalı Bürokrat Yok Dedi Disipline Sevkedildi!

Geçtiğimiz günlerde Malatya Haber Vakti Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Ali Tutar ile özel bir röportaj yapan Ak Parti Malatya Meclis Üyesi ve Almanya Malatyalılar Federasyon Başkanı Murat Alabaş disipline sevk edildi.

 
Parti içi demokrasi,milletvekillerinin eleştirilememesi,Malatyalı bürokratların son 17 yılda yeterince etkili olamadığı gibi konuları dile getiren Alabaş'ın partisinden ihraç edileceği iddia edildi.
 
Malatya Ak Parti İl Başkanlığı tarafından açılan disiplin soruşturmasında 3 madde sayılarak Alabaş'ın disiplin suçu işlediği iddia edildi.
 
Alabaş Ne Demişti?
 
Muhabir;Son 17 Yılda Malatya Neden Vali,Genel Müdür,Diare Başkanı ve Üst Düzey Bürokrat Çıkaramadı?
 
-Şöyle söyleyeyim,cevabı çok basit.Bizi izleyen kardeşlerimizinde anlayacağı şekilde söyleyeyim,Malatya'da niye bürokrat çıkmadı değil,Malatya 'Darul-Rıfat' yani seçkin insanların yetiştiği bir şehir.İlla Karadenizli olmamıza gerek yok son 17 yıldır Karadenizliler özellikle Trabzon kökenlilerin sözü geçiyor.
Burada şu var,hepsi değil iyileri tenzih ederim ama Malatya'da sözde bazı Milletvekillerinin bu işe karşı çıkmaları.
 
Malatya'dan bir vali,bürokrak çıktığı zaman korkuyorlar,bir daha ki dönem filan partiden gelip karşıma aday olur mu?
Bu kadar açık ve net söylüyorum bunu başka kimse söyleyemez,ben söylüyorum.
 
Artık Malatyalının üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi herkes konuşmaya korkuyor,herkesin bir gebeliği var,herkesin bir çıkarı var,herkesin gebeliği var,bizim hele benim hiçbir çıkarım yok,bir eyvallahımda olmaz.
Malatya'nın bazı Milletvekili bu işe engel oluyor.Malatya'dan vali çıkarmazlar,emniyet müdürü çıkarmazlar,üst düzey bürokrat çıkarmazlar Cumhurbaşkanlığı düzeyinde önü keserler çünkü ileride ayaklarına dolaşır diye korkuyorlar.
ama korkunun ecele faydası yok,bu süre gelir geçer,bu dönem gelir geçer hiç korkmasınlar Malatyalı Vali de olur Emniyet Müdürü'de olur Kaymakam'da olur.
Kaynak: (MHV) - Malatya Haber Vakti Editör: Murat Ali Tutar
Etiketler: Malatyalı, Bürokrat, Yok, Dedi, Disipline, Sevkedildi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60