301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Ağustos 2017 - Perşembe 12:55
 
9. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları 16 Eylul'de
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 16-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 9. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları öncesi sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.
KÜLTÜR Haberi
9. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları 16 Eylul'de

Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen istişare toplantısına, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Sayın, Nevzat Aslan, Abdulvahap Şerefhanlı, Yaşar Karataş, Zafer Kırçuval ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ilk olarak Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası hakkında katılımcılara bilgiler vererek, “Bu bina yaklaşık 40 bin metrekare kapalı alanı olan ve 40 dönümlük alana kurulan bir bina hüviyeti içerisinde, ferah, refah koridorları geniş, tavanları yüksek, yani devletin imkanlarını en asgari de tutacak hizmet süresi içerisinde kendi elektriğini üretecek, yeşil bina ve ya akıllı bina diye tabir edeceğimiz ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde de kendi emsalinde en kısa zamanda yapılan hizmet binasıdır. Yeşil Kuşak kapsamında Kapalı Spor Salonunu ve liseyi yaptırdık 15 güne kadar lise taşınacak, onun yeri Yeşil Kuşak çerçevesinde bu alana dahil olacak. İleriki zamanlarda stadyumu da Yeşil Kuşak projesi kapsamında değerlendirdikten sonra şehir merkezinde şehir parkı diye tabir ettiğimiz yaklaşık 200 dönümlük alan içerisinde Türkiye ye rol model olabilecek bir şehir parkını da Malatya halkının hizmetine sunmanın gayret ve çabasındayız” dedi.

Malatya Eski Devlet Hastanesi alanı hakkında da bilgiler veren Başkan Gürkan, “Malatya’nın en büyük taleplerinden biri olan Devlet Hastanesi konusunda da biz belediye olarak sadece klasik anlayış çerçevesinde Belediye Hizmetlerini yapmakla kalmıyoruz, buna kendimizi hapsetmemişiz. Şehrin tüm dert ve sıkıntıları ile ilgili kendimizi görevli adletmişiz. Bu anlamda oradaki 48 dönümlük yerin Sağlık Bakanlığına tekrar devri konusundaki çalışmaları yapmışız. 17 Mayıs itibariyle oranın proje ihalesi yapıldı. İlgili müellif firma yer belirlemek için geldiler. Proje çalışmalarını yapıp inşallah bu sene sonuna gelmeden önce oranın temelini atma noktasındaki gayretlerimiz devam ediyor” diye konuştu.

Başkan Gürkan, Kervansaray Buluşmaları’nın önemine değinerek, “Toplum huzuru bizim için çok önemlidir. Kervansaray Buluşmaları’nı o yüzden çok önemsiyoruz. Biz insanlar arasındaki ilişkilerin zayıfladığı bir dönemde Kervansaray Buluşmaları’nda bunu nasıl yapabiliriz, nasıl ihdas edebiliriz, bu konudaki sizin görüş ve önerileriniz nedir, bunu öğrenmek için bir araya geldik. Bunu geçtiğimiz gün muhtarlarla yaptık, bugün sizlerle yapıyoruz. Yarın başkalarıyla yapacağız. Burada geldiğimiz nokta Kervansaray Buluşması’nın ana metinlerini şimdiye kadar yaptık. Açılışlar, panel ve konferanslar ve diğer etkinliklerle ilgili çalışmaları yaptık. Her yıl uluslar arası nitelikte Kervansaray Buluşmalarını ihdas ettik. Bu yıl 17 Eylül de Kervansaray Buluşmaları etkinliği gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

Başkan Gürkan’ın yaptığı konuşma sonrası sivil toplum kuruluşları 9. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları ile ilgili görüşlerini ifade ettiler. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 9., Uluslararası, Kervansaray, Buluşmaları, 16, Eylul'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60