Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 23:17
 
Milletvekili Şahin Ve Başkan Gürkan, Eren’e Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanlığı’na yeniden seçilen Mustafa Eren’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Milletvekili Şahin ve Başkan Gürkan, Eren ve yeni yönetime başarı temennisinde bulundu.
MALATYA Haberi
Milletvekili Şahin Ve Başkan Gürkan, Eren’e Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, geçtiğimiz günlerde olağan genel kurulunu yapan Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi’ni ziyaret etti. Yeniden Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanlığı’na seçilen Mustafa Eren ve yönetimi, Milletvekili Şahin ve Başkan Gürkan ile bir süre sohbet etti. Burada konuşan Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, hizmetlerin elbirliği içerisinde yapıldığını belirterek, “Bizim her 3 yılda bir seçimimiz oluyor. Her 3 yıl zarfında da kendimize göre muhtarlarla diyalog kurup, muhtarlarda kendi mahallesinde ki yaşayan halkla ilişkiler kurarak oradaki sosyal hizmetler, alt ve üst yapı hizmetlerinden dolayı belediyeler ile daima istişare yaparlar. Burada da belediyelerimizden biz, memnunuz. Mahalle halkı muhtara soruyor, siz mahalleye ne yaptınız? Muhtarda ne yapacak? ya Milletvekiline ya da Belediyeye gidecek. Burada ne oluyor. Gönül birliği ile her şey yapılır, her şeyin başı da huzur, sükûnet, sağlık ile birlik gelir. Cenabı Allah bu birliktelikleri bozmasın, bozanlara da fırsat vermesin” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren ve yeni yönetime başarılar dileyerek, “Bizde Muhtarlar Derneği’nin seçimine bizzat iştirak ettim, seçim sürecinde yanlarında bulundum. Sayın Mustafa Eren beyin tekrar güven tazelemesi muhtarlar nezdinde göreve layık görülerek yeniden başkan seçilmesinden dolayı kendini tekrar tebrik ediyorum. Muhtarları biz tabir ederken, demokrasi nehirse, muhtarlarda onun pınarları diye tarif ediyoruz. Zaten seçilmişlerin en objektif olanların muhtarlar olduğunu, seçimlerde de ifade etmiştim, bugünde ifade ediyorum. Bugün muhtarlıklarımız, ilçelerden çok büyük 20 bin ve 25 binin üzerinde nüfusu olan muhtarlıklarımız ve mahallelerimiz var. Bizlerlerde Belediyeler ve yerel yönetimler olarak, buraya hizmet etmekten onur duyuyoruz. Zaten bizim görevimizde hizmet etmek. Bazen de sayın muhtarımın ifade ettiği gibi, ne yapıldı gibi algı sıradanlaşmış bir algı. Eski Battalgazi'de iken ne yapıldı dediklerinde ne yapılmadı diye soruyordum? cevap yoktu. Bir kere belediyenin görevi temizliktir. Şuanda bizim Battalgazi bölgesi Türkiye'nin en temiz ilçesidir. Dünyada da en temiz ilçe. Cumartesi ve Pazar günlerinde hiç bir yerde temizlik yapılmaz. Amerika'nın New York'unda da, Manhattan'ında da ben gittim, dağlarla çöp oluşmuştu. Ama ben bugün sabah erken kalktım ve sokakları gezdim, sokaklar pırıl pırıl, evlerin avlularından temiz. Cenaze hizmetleri olur, çadırıdır, masasıdır, sandalyesidir, gerekirse yemekleridir gidiyor. Yollar ve altyapılar en üst seviyede götürülüyor. Ben ayrıca Tarihi Kentler Birliği’nin encümen üyesiyim ve 15 senedir orada çalışıyorum. Belediyecilik içerisinde bizim bu bölgede belediyecilik açık ara öndedir. Biz söylerken diyoruz ki Türkiye'nin önünde, Türkiye rol model işler yapılıyor diyoruz. Bugün bizlerin yapmış olduğu işler, her bir belediyenin bir dönemde yani 5 yıl içerisinde yapacakları işleri, 50-60-100 senede yapılacak işleri, 4 yılda yapmışız, buda açık saçık ortada. Bu konuda muhtarlarımızın sahada bizlere destek olmaları, bizim yanımızda olmaları, vatandaşlarla olan ikili ilişkilerde onları anlatma ve problemlerin çözülme noktasında destek vermelerinden dolayı kutluyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Şahin, Ve, Başkan, Gürkan,, Eren’e, Hayırlı, Olsun, Ziyaretinde, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60