Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 15:53
 
Malatya’nın Fahri Vekili Nadir Günata,Meclis Yolunda!
Malatya ilinde otuz yıla yakın Türk Ocağı Başkanlığı yapan, milliyetçi camianın sevilen ismi Nadir Günata 27.Dönem Milletvekilliği için Milliyetçi Hareket Partisinden aday adaylığı başvurusunda bulundu.
SİYASET Haberi
Malatya’nın Fahri Vekili Nadir Günata,Meclis Yolunda!

Malatya ilinin kanaat önderlerinden olan ve dil, ırk, renk ve fark ayırt etmeksizin Malatyalı hemşerilerine yıllardan bu yana bir milletvekili gibi hizmet eden Nadir Günata Milliyetçi Hareket Partisinden aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Özellikle seksenli yıllar sonrası darbeci zihniyetin hedef tahtasına yerleştirilen ve cezaevinde vatan aşkı için ceza yatarak türlü işkencelere maruz kalan Günata,28 Şubat dönemindeki dik duruşu ile de Malatya kamuoyunun takdirini kazandı.

Devlet kademelerinde kazandığı güvenilirliği sayesinde Malatya ilindeki birçok gencin iş ve aş sahibi olmasında emeği geçen Günata, Malatya’nın hassas konuları olan Alevi-Sünni kardeşliğinin pekiştirilmesinde önemli rol oynadı.

Uzun yıllar Malatyalı hemşerilerine fahri bir vekil gibi hizmet eden Nadir Günata 27.Dönemde Malatyalı hemşerilerine daha etkin hizmet edebilmek için Milliyetçi Hareket Partisinden aday adaylığı başvurusunda bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya’nın, Fahri, Vekili, Nadir, Günata,Meclis, Yolunda!,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60