Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 16:31
 
Malatya'da Dengeler Değişiyor mu?
24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine hızla yaklaşırken Malatya kamuoyunda bu seçim dengelerin değişeceği iddia ediliyor.
MALATYA Haberi
Malatya'da Dengeler Değişiyor mu?

Malatya kamuoyunda dillendirilen konular arasında tepeden inen adaylardan,Malatya'ya uğramayan vekillere kadar çeşitli konuşmalar geçiyor.
Malatya,Ak Parti kuruldu kurulalı geçen 16 yıllık süreçte gerçekleşen tüm seçimlerde en çok oy alan ilk 5 il içerisinde yer aldı.
Ak Parti'nin kalesi diye adlandırılan iller arasında olan Malatya,bu seçimlerde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a en az 75-80 arası oy ile destek vermesi bekleniyor.

Diğer taraftan Milletvekilliği için Malatya kamuoyunda bazı konuşmalar dikkat çekiyor.Özellikle Malatya Ak Parti'de değişiklik bekleyen seçmenler adaylık sürecinde mevcuttan farklı isimlerin yer almaması halinde alternatif arama yoluna gideceklerini belirtiyorlar.

Seçmen İçin Artık Alternatif Var!

Özellikle seçmenlerin sıkıntısı olan ve sıkça dillendirilen konular arasında yer alan, mevcut vekiller tepeden indiriliyor,bizim sesimizi duyan yok,temayülden birinci dahi çıksan aday yapmazlar gibi sözler bu seçimde tepki olarak oya yansıyacağa benziyor.

Ak Parti'nin MHP ile yaptığı ittifak neticesinde Meclis'te güçlü MHP'NİN güçlü destek vereceği konuşulurken Malatya'da alternatif olarak seçmenin Milliyetçi Hareket Partisi'ne yöneleceği dillendiriliyor.

MHP'DE İki Akçadağlı Ön Planda!

MHP cephesinde ise işler yolunda gidiyor.Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Dr.Devlet Bahçeli'nin dik duruşu ve dış mihraklara karşı hükumete desteği seçmen tarafından takdir toplarken bu seçimlerde mecliste en az 100 vekille temsil edileceği konuşulanlar arasında.

Malatya'da ise büyük bir potansiyeli olan ve il genelinde yaklaşık 100 bin seçmeni bulunan Akçadağ ilçesinde yetişmiş iki aday dikkatleri üzerine çekiyor.

MHP Teşkilatına uzun yıllar hizmet veren Malatya MHP İl Başkanı Ömer Ekici ve Şehit Çocuğu olan yine MHP İl Başkanlığı Yapmış Dr.Ömer Faruk Kalı bu seçimlerde Malatya ve özellikle Akçadağlı seçmenden yoğun ilgi görüyor.

7 Haziran seçimlerinde çok küçük bir farkla seçimi kaybeden yine Akçadağlı Av.Arif Yıldız'ın vekilliğe yaklaşması hafızalardan silinmezken bu Haziran seçimlerinde de yine MHP adaylarının bir sürpriz yapabilecekleri konuşuluyor.

Şayet MHP doğru adaylarla yola çıkarsa Malatya kamuoyunda alternatif bir seçenek olarak görülürken,Ak Parti'ye engel değil destek olacak bir yolun olduğu halk arasında şuan konuşulanlar arasında yer alıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya'da, Dengeler, Değişiyor, mu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60