Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 09:45
 
Kimsenin Değil Sadece Milletin Adamı Olan;Mehmet Polat!
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın 27.Dönem Ak Parti Milletvekilliği İçin İstifasının Ardından Yapılan Temayülünde Öne Çıkan İsimlerden Olan Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat Açıklamalarda Bulundu!
SİYASET Haberi
Kimsenin Değil Sadece Milletin Adamı Olan;Mehmet Polat!

Malatya’da yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı temayül yoklamasında ikinci sırada yer aldığı öğrenilen Malatya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarından Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat ile son gelişmeleri istişare ettik.Kendisiyle yaptığımız söyleşi sonucu Hacı Uğur Polat’ın göreve getirilmesi ile ilgili görüşlerini aldık.

Başkanım Yeşilyurt Belediye Bakanı Hacı Uğur Polat'ın Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına Ak Parti Genel Merkezi Tarafından Atandığı Biliniyor Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?
-Bu konu hakkında tarafıma partimiz veya genel merkezimiz tarafından herhangi bir bilgi gelmedi.Bende son gelişmleri basından takip ediyorum.

Peki Siz Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Olsanız Nasıl Bir Çalışma Yapardınız?

Ben Malatya’ya kısa bir dönem de olsa hizmet etmek için bu kulvarı gerektiği gibi kullanacağıma ve Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır Bey’in başlatmış olduğu projeleri tamamlayarak ilimize yeni bir vizyon çalışması katacağıma inanıyorum.

Bize bu görev tevdi edilirse önümüzdeki iki seçimi başarılı şekilde geçireceğimizi düşünüyorum. Hacı Uğur kardeşimiz ve diğer arkadaşlarımızın da teşkilatımızın kıymetli mensupları olduğundan şüphemiz yok. Fakat her arkadaşımızın farklı bir şehir anlayışı ve beşeri ilişki evleri bulunmaktadır.

Benim iş adamlığı kimliğim,metropol şehir İstanbul deneyimim,yurtdışı tecrüben,Ak Partide kurucu olarak başladığım günden bu yana Türkiye’nin en büyük ilçesi olan Gaziosmanpaşa'da partimin ve belediyemizin her kademesinde çeşitli görevlerde bulunmam hasebiyle bu görevi layıkıyla yerine getireceğime inanıyorum.

Bu birikimimi Pütürge ilçesinde  kullandığım gibi Malatya Büyükşehir Belediyesinde daha büyük bütçe ve kaynaklarla halkımıza hak ettiği hizmeti sunacağımı düşünüyorum.

Eğer dediğiniz gibi Hacı Uğur Polat Beye veya diğer arkadaşlarımıza bu görev tevdi edilirse bizlerde Pütürge de işimize devam edeceğiz.

Bizim şahsımızdan ziyade Malatyamızın geleceği ve partimizin Türkiye’deki hizmetlerinin devamı önemli. Biz görevimizi hakkıyla devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın,ilgili ve yetkili parti mensuplarının verdiği karara da sonsuz saygı duyarak, uyacağız.


Başkanım Temayülde Size Duyulan Büyük Teveccühü Nasıl Yorumlarsınız?


Burada bizim konuya geç vakıf olmamız, ikinci olarakta merkez il ve ilçe teşkilatlarının temayülde belirli bir aday üzerinde oy kullanmaları ve bizden önce çeşitli istişarelerde olmaları bunların yanı sıra bazı isimler üzerinde tavsiyelerin olduğunu müşahade ettik.Buna rağmen bizim ikinci olmamız teşkilatların teveccühünü kazanmamız bana göre birinciliktir.

Halk arasında belirli grupların Malatya’da siyasette etkin olduğu konuşuluyor bu konuda neler düşünüyorsunuz?


Ben Malatya’ya geldiğimden bu yana bu tarz söylemleri duyuyorum. Şahsen ben herhangi bir olaya vakıf değilim. Ama Malatya halkı bir yenilik istiyor kanısı ben de oluştu. Her konuştuğum seçmen de bunu görüyorum. Umut ederim ki önümüzdeki seçimlerde partimize zarar verecek bir durumun olmaması ve gerçekten de beklentilerine uygun isabetli bir kararın verilmesi temennilerim arasındadır.

Bu Süreçte Siyasilerin Uslupları Sizce Nasıl Olmalı?

Gerek şahsım gerek arkadaşlarım vatandaşımızı rahatsız edecek huzursuz edecek bir eylem ve söylem içerisinde olmamalıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi Türkiye’de bir çok olumsuz süreç sonucu teşekkül etmiş ve büyük hizmetler yapmış bir partidir.

Partimiz ve davamızı şahsi ve bireysel,eylem ve söylemlere feda edemeyiz. Önümüzde ülkemizin kaderini etkileyecek Başkanlık sistemine geçilecek bir seçim var.

Adalet ve kalkınma Partisi Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbulda göstermiş olduğu güçlü performansı ve çalışmaları ile Türkiye’de bütün belediyelerde aynı güçlü performans ve çalışmaları göstermiştir.Bu bizlere örnek olmuştur.

Bu kısa sürece en iyi şekilde yönetmemiz gerekir. Herkes üstüne düşen görevi ve fedakarlığı yapması gerekir diye düşünüyorum.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kimsenin, Değil, Sadece, Milletin, Adamı, Olan;Mehmet, Polat!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60