301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 18:25
 
Kılıçtaroğlu'dan,''Tehdit'' Göndermesi
CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Meşru bir siyasi partinin yeraltı dünyasını savunması, yeraltı dünyasının faktörlerinin yanında olduğunu ifade etmesi belki de bizim Cumhuriyet tarihinde bir ilktir" dedi.
SİYASET Haberi
Kılıçtaroğlu'dan,''Tehdit'' Göndermesi

 

"Cumhuriyet tarihinde bir ilktir"

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: Meşru bir siyasi partinin yeraltı dünyasını savunması, yeraltı dünyasının faktörlerinin yanında olduğunu ifade etmesi belki de bizim Cumhuriyet tarihinde bir ilktir. Dolayısıyla böylesine vahim bir tablo, aslında Türkiye'deki devlet yönetimindeki savrulmayı gösteriyor. Devletin iyi yönetilmediğini, savrulduğunu, belli grupların, belli odakların devleti yönlendirdiğini açıkça gösteriyor."

Kılıçdaroğlu, geçmişte bu duruma benzer bazı olaylarda çok sayıda insanın yaşamını yitirdiğini ve büyük acıların yaşandığını hatırlatarak Türkiye'nin aynı sürecin içine tekrar sokulmak istenildiğini savundu.

"Bütün bu kışkırtmalara rağmen..."

İnsanların, sivil toplum örgütlerinin ve meslek kuruluşlarının sağduyusuna güvendiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Bütün bu kışkırtmalara rağmen kararlılıkla demokrasiyi, insan haklarını savunmak, hak ihlallerine karşı çıkmak, haksızlığa uğrayanların yanında olmak gibi bir görevi üstlenmek zorundayız. Onların tahriklerine kapılmadan doğru bildiğimizi kararlılıkla, inançla ifade etmeliyiz" diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçtaroğlu'dan,''Tehdit'', Göndermesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60