Haber Detayı
30 Kasım -0001 - Çarşamba 00:00
 
İtibar Katilleri Hukuk Karşısında Cevap Verecek
Hedefteki Başkan İddialara Cevap Verdi
ASAYİŞ Haberi
İtibar Katilleri Hukuk Karşısında Cevap Verecek

Basında Yer Alan  Haberlere Cevaben;

24.05.2019 Cuma Günü Malatya KOM Müdürlüğünde çalışan memurlar tarafından bir telefon ile ifadeye çağrıldım. Kendi rızam ile memurların yanına gittiğimde ifademin Mersin’de alınacağını öğrendim. Hafta sonu olduğundan ifademi pazartesi günü verdikten sonra savcılık tarafından serbest bırakıldım. Hakkımda şüphe haricinde başka bir suç isnadı ve delil olmadığı halde bazı basın ve yayın kuruluşlarında ‘’Sahte rapor düzenlemek, Marker Formülü Geliştirmek, Organize Suç Çetesine Üye Olmak, Haksız Kazanç Elde Etmek ‘’ gibi suçlarla yakalanıp gözaltına alındığım iddia edilmiştir.

Öncelikle şunu söyleyebilirim ki,bu konunun gerek yapılış gerekse yaklaşım ve yayın biçiminden itibarıma düzenlenen organize bir komplo olduğunu düşünmekteyim.

Temsil ettiğim kurum olan kimya mühendisleri il temselciğinin olayla direk ilgisi olmamasına rağmen ana yasının 135.Maddesine göre kamu kurumu statüsünde meslek örgütü olan Kimya Mühendisleri Odasının adının açıkça haberlerde paylaşılmasını kınıyor ve gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

Hakkımda olmayan iddiaları varmış gibi basına sızdıran ve kurumumuzun adına sanki bir suç içerisindeymiş gibi yanlış bir unvan ile el altından servis eden memurları bu mübarek Ramazan Günü önce Allah’a sonra da Türk Yargısına havale ediyorum. Bunu yapanlarla ilgili de kesinlikle hukuki süreç başlatılacaktır.

Özellikle basında kin kusan kalemlerle ortak hareket ettiği anlaşılan, itibarıma saldıran ve bu komploya çanak tutan,yayan,servis eden memur görünümlü kime ‘’HİZMET’’ ettiği meçhul şahıslar hakkında yetkililere seslenerek ‘’Bugün Bana Yarın Size’’ deyip bu itibar katillerinin ne kadar tehlikeli olabileceği uyarısında bulunuyorum.

Bu güne kadar şerefim ve onurumla yürüttüğüm temsilcilik görevime devam ederken bu süreçte yanımda olan arayan soran ve desteklerini esirgemeyen tüm dostlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum. dedi

Kimya Mühendisleri Odası Malatya İl Temsilcisi

Murat Ali TUTAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: İtibar, Katilleri, Hukuk, Karşısında, Cevap, Verecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60