301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Şubat 2018 - Pazar 17:00
 
BAKAN TÜFENKCİ VE VALİ KABAN, 44 KADIN ÇİFTÇİYE SERTİFİKALARINI VERDİ
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Vali Ali Kaban, Konak Kasabası Eğitim, Bilim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen kurslara katılan ve başarılı olan 44 kadın çiftçiye sertifikalarını verdiler.
EKONOMİ Haberi
BAKAN TÜFENKCİ VE VALİ KABAN, 44 KADIN ÇİFTÇİYE SERTİFİKALARINI VERDİ


Konak Mahallesinde “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor ve Sürü Yönetimi Elemanı Benim” projeleri kapsamında Meyve Ağaçlarında Budama, Meyve Ağaçlarında Gübreleme ve Sürü Yönetimi Elemanı Benim Kurslarını başarıyla tamamlayan toplam 44 kadın kursiyer belge almaya hak kazandı. Törende İŞKUR İl Müdürü Vahap Toman, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tahir Macit ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın konuşmalarının ardından Vali Kaban yaptığı konuşmasında, “Hayat Boyu Öğrenme konusunu ben özel hayatımda ilk kez 1999 yılında İngiltere'ye Master’a gittiğimde görmüştüm. Yıllar önce hiçbir şekilde Türkiye'de duymadığımız bilmediğimiz bir boyuttu. Öğrenme belli bir noktada başlar bir yerde devam ederse eder yoksa biterdi. Bu anlamda en fazla hayat boyu öğrenmenin bir uzantısı olarak okuma yazma öğrenmemişlere verilen ileri yaşlardaki kurslar vardı. Ama şu son 15 yıl içerisinde hayatımızda birçok şeyin değiştiği gibi bir de bu önemli kavram hayatımıza girdi hayat boyu öğrenme. Burada dünyanın aldığı şekle baktığında hakikaten bundan sonraki gelmekte olan dünyayı göğüsleyebilmemizin olmazsa olmazı hayatın içerisindeki eğitim ve öğretime devam edecek olan çalışmalardır. Bu anlamında gerçekte kamuda bu anlamda bir bilinç oluştu. Kamudaki bu bilinç aynı şekilde özellikle yerel yönetimler üzerinden, belediyelerimiz üzerinden de büyük şehirlerin artmasıyla birlikte daha da yaygın bir hal aldı. Burada tabii ki bir yarış söz konusu. Herkes kendi üzeri düşeni yaparak bu anlamda insanımızı daha da nitelikli hale getirme hususunda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz, ettireceğiz. Bu anlamda da muhtelif dinamiklerimiz dönem dönem değişik kurslar faaliyetler düzenlemektedir. Bugün de onlardan birisi için bir araya geldik. Tabii ki her şey ekonomik hale getirilemeyebiliyor. Eğitim sadece kendisi için yapılan, ailesi için yapılan bir faaliyettir. Bunu da unutmamamız gerekiyor her şeyi ekonomik hale getirmek mümkün değil ama biraz önce Sayın Bakanıma da kursiyerlerimizi ziyaret ederken ve gezerken ifade ettiğim bir şey oldu. Sayın Bakanımızın talimatlarıyla inşallah Kalkınma Ajansımız üzerinden buradaki yapılan faaliyetleri ekonomize hale getirebilmenin yollarını arayacağız. Bugünlerde bir proje çağrımız var. Bu proje çağrısı için bir proje yapılması hususunda yardımcı olacağız Ben buradan bu günkü sertifika törenine katılarak şereflendiren çok değerli Bakanımıza saygılarımı hürmetlerimi sunuyorum, teşekkürler ediyorum. Hepinize saygı ile sevgi ile selamlıyorum” dedi.
 
Kursiyerler için düzenlenen sertifika dağıtım törenine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sertifika almaya hak kazanan bütün kursiyerleri tebrik ederek, kadınlar için yapılan her çalışmanın çok önemli olduğunu vurguladı.
 
Kadınları eğitmenin bütün toplumu eğitmek olduğunu belirten Bakan Tüfenkci, "Bu nedenle kadınlar için yapılan her çalışmayı canı gönülden destekliyoruz. Baktığımız zaman hükümet olarak özellikle kadın istihdamını teşvik etmek adına kadın çalıştıran işverenlerimizin istihdam yükünün bir kısmını da karışlıyoruz" şeklinde konuşan Bakan Tüfenkci "Bir yandan gelir bölüşümü adaletini sağlarken bir yandan da ülkemize musallat olan terör örgütleriyle de bir bir mücadele ediyoruz. Ve Allah’a hamd olsun son günlerde elde ettiğimiz başarılarla da bunu taçlandırıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Ekonominin temelinin güven ve istikrar olduğunu kaydeden Bakan Tüfenkci, "Biz iktidara geldiğimizde kamu yatırımlarını 3 kat artırdık ama özel sektöre de yatırım yaptık. Çünkü biz özel sektörün her anlamda yanındayız" dedi.
 
Konuşmaların ardından Bakan Tüfenkci ve Vali Kaban, kadın kursiyerlere sertifikalarını verdi.
 
Program sonrası Bakan Tüfenkci ve Vali Kaban Konak Mahallesindeki esnaflar ile bir araya gelerek onların talep ve önerilerini dinlediler.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, TÜFENKCİ, VE, VALİ, KABAN,, 44, KADIN, ÇİFTÇİYE, SERTİFİKALARINI, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60