Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 10:59
 
Abdullah Erin;Millete,Devleti Sevdiren Vali!
O İsimlere Biri Daha Eklendi...Gaffar Okkanların,Recep Yazıcıoğullarının ardından, halkın sevgisini kazanan ve FETÖ Terör Örgütü'nün Belini Kıran Efsane Vali Abdullah Erin!
GÜNDEM Haberi
Abdullah Erin;Millete,Devleti Sevdiren Vali!

Millete,Devleti Sevdiren Vali!

Murat Ali Tutar Yazdı;

Bizi takip edenler ve yazılarımızı okuyanlar bilir ki memleketin hemen hemen her noktasına ulaşıp millete hizmet nerede ise o yeri gündeme taşıdık.

Ülkemizin hemen hemen her yerinden hizmet öykülerini sosyal medyadan sizlerle paylaşıyorum. Bugün ise sizlere ileride ismini ülkemizin en değerli bürokratları arasına yazdıracak bir ismi tanıtmak istiyorum.

Bir iş toplantısı için Şanlıurfa’ya gittim. Özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da gittiğim illerde kamu kurumlarına ve Valiliklere uğramaya çalışıyorum.

FETÖ Terör Örgütü yıllarca bu bölgelerde devlet içerisindeki tetikçilerini kullanarak halka zulüm etmiş ve devlete karşı milleti özellikle kışkırtmıştır.

Suçsuz yere yakılan köyler,kurumlarda halka yapılan kötü muameleler,mahkemelerdeki uzun süren davalar,hasta ve hasta yakınlarına yapılan işkence gibi tedavi süreçlerinin daha sonra FETÖ Terör Örgütünün yürüttüğü kademeli bir psikolojik bölme harekatı olduğu ortaya çıkmıştır.

O nedenledir ki özellikle ülkemizin Doğu ve Güney Bölgelerinde bu konuların araştırılmasına ayrı bir önem veriyorum.

Bir iş toplantısı için Şanlıurfa’dayım…

Valilik özel kalemi aradım.Sayın Valimizi kısa bir ziyaret edip çıkacağım dedim.Özel kalem buyurun dedi şaşırdım.Kalktım Urfa Valiliğine gittim.

O güne kadar lafta çok duymuştum fakat makam kapısının sonuna kadar açık olduğu bir valilik makamı ilk defa gördüm.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in makam kapısı sonuna kadar açıktı!

Gelen vatandaşı ayakta karşılayan bir Vali!

Güleryüzle hoşgeldin deyip vatandaşın işini çözmeden,hatta kalkıp beraber aşağı inip,vatandaşın yanında ilgili müdüre talimat veren bir Vali!

Göndereceği zaman vatandaşı kapıya kadar uğurlayan bir Vali!

İçeri girdim.En az 20 kişi içeri makamda,yeni gelenlerde dışarıda oturuyor.Ben usulca makama yakın bir yere geçip konuşulanlara biraz kulak misafiri oldum.

Urfalı vatandaş;Sayın Valim 110 Bin lira borcum var nereye gideceğimi şaşırdım?,

Bir Diğeri;Sayın Valim 3 tane tefeci filan mahalleyi ele almış gariplere kök söktürüyor!

Diğerleri;Bizler esnafız marketler Urfa’nın turistik bölgelerinde çoğalırken bizler yok oluyoruz!

Diğeri;Çocuğum madde bağımlısı,eşim cezaevinde sayın Valim yardım et! Diyor…

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise güleryüzle herkesi dinletikten sonra borçlu olan çiftçiye hayvan desteği,tefeciye emniyet ve savcılık birimlerini,esnafa belediye başkanını,madde bağımlısı gencin annesine ise Valilik Vakfını devreye sokarak çeşitli çözümler üretmeye çalışıyor.

O kapıya giren yüzü asık çıkmıyor.O kapıya giden ‘’Allah devletimizden razı olsun’’ diyor.

O kapıya giden Millet,Devletini seviyor.

Demek ki Bu millet daha çok Gaffar Okkanlar,Recep Yazıcıoğulları yetiştirecek İnşallah!

Allah yar ve yardımcın olsun Sayın Valim!

Bu devlet sizin gibi yöneticilerle ilelebet baki kalacak…

Bu millet sizlerin adını her daim yüreklerinde saklayacak…

Türkiye Cumhuriyeti’nin Baş Komutanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan böyle insanları millete kazandırdığınız için millet adına son teşekkürümü size sunuyorum.

Saygı ve Hürmetle…

ŞANLI URFA VALİSİ ABDULLAH ERİN KİMDİR?

1969 yılında Mardin ili Savur İlçesi Gölbaşı köyünde doğdu. 1986 yılında Midyat Lisesini ve 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini ikincilikle bitirdi.

 

1992 yılında girdiği Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Mesleğine girdi. 1992-1995 yıllarını kapsayan kaymakam adaylığı staj döneminin bir yılını İngiltere’de üniversite ve dil okullarında, grup başkanı olarak, genel İngilizce ve sosyal politika alanında çalışmalar yaparak geçirdi.

 

Kaymakam adaylığı stajını, 62 kişiden oluşan dönemi ikincilikle tamamladı ve bu nedenle kuraya girmeden seçtiği Burdur ili Tefenni ilçesinde Kaymakamlık görevine başladı. Sırasıyla Gülşehir Kaymakam Vekilliği, Tefenni Kaymakamlığı,  Doğanşar Kaymakamlığı, Bayburt Vali Yardımcılığı, Şırnak Vali Yardımcılığı (Habur Gümrü Kapısından Sorumlu Vali Yardımcısı) görevlerinde bulundu. Özellikle Habur Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri olarak görev yaptığı iki yıl boyunca, ekonomik anlamda bölgenin ve aynı zamanda Mardin’in can damarı olan sınır kapısının iyileştirilmesi, geçişlerin kolaylaştırılması ve ihracatın arttırılmasına yönelik başarılı çalışmalara imza attı.

 

2001 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından Yüksek Lisans yapmak üzere  İngiltere’ye gönderilmeye hak kazanan 10 mülki idare amiri arasında yer aldı. İngiltere Nottingham Üniversitesi Sosyoloji ve Sosyal Politika Fakültesindeki Yüksek lisans eğitimini, ‘ÜSTÜN BAŞARILI’ derece ile bitirdi.

 

İngiltere dönüşü; Ermenek Kaymakamlığı, Taşköprü Kaymakamlığı ve  Cizre Kaymakamlığı görevlerinde bulunduktan sonra, 2005 yılında açılan Mülkiye Müfettişliği sınavını kazandı ve 2005-2009 yılları arasında Mülkiye Başmüfettişi olarak görev yaptı.

 

2009 yılı Haziran ayında, görev alanı Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illeri olan Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreterliği’ne atandı. Kurucu Genel Sekreter olarak kısa sürede kuruluş ve kurumsallaşma çalışmalarını ve dört ilde teşkilatlanmasını tamamladığı Ajans’ın, bir çok alanda Türkiye’deki en iyi ilk 3 ajans arasında yer almasını sağladı.

 

Bu süreçte, bölgenin ve Mardin’in Sosyo-Ekonomik kalkınmasını sağlamaya yönelik gelişme planları, çok sayıda stratejik raporun hazırlanması çalışmalarına öncülük etti. Ayrıca Genel Sekreterliğini yaptığı Ajans’ın ulusal ve uluslararası mali destek programlarının başarıyla uygulanmasını sağlayarak, Mardin’in ekonomik ve sosyal yapısına önemli katkılar sağlayan bir çok projenin hayata geçirilmesine yardımcı oldu.

 

Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğinden 2012 yılında ayrılarak tekrar Mülkiye Başmüfettişliğine döndü. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu’nun ‘Türkiye’nin Kalkınma Ajansları Uygulamasının Değerlendirilmesi’ konulu inceleme araştırma raporunun hazırlanması çalışmalarına katıldı.

 

2013 yılı Şubat ayından itibaren 2 yıl boyunca İçişleri Bakan Danışmanlığı görevinde bulundu. Danışmanlık yaptığı süre içinde Mardin’in kalkınması ve halkın temel sorunlarının çözümü için yoğun mesai sarfetti.

 

İngiltere ve Danimarka gibi ülkeler ile Türkiye'de ki çeşitli üniversite ve STK’ların; sosyal ve ekonomik politikalar, kamu yönetiminin yeniden yapılanması, insan hakları, kalkınma, yoksulluk, planlama gibi alanlarda düzenledikleri özel kurs ve seminerlere iştirak etti. ABD Dışişleri Bakanlığının davetlisi olarak bir ay süre ile ‘Kamu-özel sektör işbirliğinin geliştirilmesi’ modelleri ile ilgili inceleme-araştırma programına katıldı. Ayrıca, İsveç, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye ve Irak gibi bir çok ülkede çeşitli alanlarda incelemelerde bulundu.

 

14 Haziran 2016 - 04 Temmuz 2017 tarihler arasında Adıyaman Valisi olarak görev yaptı.

 

21 Haziran 2017 tarihinde yayınlanan 2017/10458 sayılı Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa Valisi görevine atandı.

 

İngilizce, Arapça ve Kürtçeyi iyi derecede konuşan Abdullah ERİN, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Kaynak: (MHV) - Malatya Haber Vakti Editör: Murat Ali Tutar
Etiketler: Abdullah, Erin;Millete,Devleti, Sevdiren, Vali!,
Yorumlar
Haber Yazılımı 60